Dijital Baskı

Dijital baskı son dönemlerde gelişen teknolojik cihazlar ile yapılmaktadır. Çeşitli kumaşlar üzerine yapılan bu baskı işleminde kumaş ile kullanılan boyanın uyumu önemlidir. Doğru kumaşa doğru boya uygulaması yapılmalıdır. Uzun süre kullanım ve aynı parlaklık için kumaşa uygun boya seçilmelidir. Baskı İşi, giyim, mayo, ev tekstili, bayrak, flama, pankart, afiş gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır., Firmamız dijital baskı tekstil uygulamaları dahil tüm baski işlemlerini yapmaktadır.

Dijital Baskı Üretimi

Kumaşa basılacak desenler önce bir makinede transfer kâğıdına basılıyor,sonrasında transfer makinesine bir adet rulo kumaş ve bir adet rulo desenlerin olduğu transfer kağıdına yerleştirilip, sıcak baskı uygulanan desenler kumaşa işlenerek elde edilir.

Dijital Baskı Boya Türleri

Dijital baskı uygulamalarına birçok farklı boya türü kullanılmaktadır. Belirli boya türleri belirli kumaşlarda etkili sonuç vermektedir. Pamuklu kumaşta farklı polyester kumaşta farklı boya kullanılır.Dispers baskı boya, polyester kumaşa yapılmaktadır.Genellikle bu boya türü kıyafetlerde ve bayraklarda kullanılmaktadır.Reaktif baskı boya; pamuklu kumaşlarda kullanılır. Ev tekstili, koltuk, yastık gibi ürünlerde bu boya ile baskı yapılır. Pigment baskı boya; lif oranı yüksek olan kumaşlarda kullanılır. Bayrak flamalarda en çok tercih edilen boya türüdür.

Dijital Baskı Kumaş Özellikleri

Yıkanabilir, silinebilir, ütülenebilir Perde ve masa örtüsü olarak kullanılması halinde dökümlü durur. Desenli olmaları nedeniyle lekelere karşı dayanıklıdır. Kolay kolay çekme yapmaz Yıkama ve benzeri durumlarda boyaları çıkarmaz ve akma yapmaz.

Dijital Baskı Kumaş Modelleri

Dijital baskı kumaş modelleri çiçek,ekose,puan,pop art desen,çiçekli desenli evcil hayvan desenli,oyuncak desenli ve yiyecek gibi birçok desen çeşitleri sunulabilir.

BUY NOW